Navigace

Web: Arakain.wz.cz
Redakční systém: RS2 v5.3
Design: detaily
Admin: Tomis
Redakce: Tomis, mikrek
Spolupráce
Statistika webu
feed RSS | komentáře | novinky
TOPlist počítadlo

Arakain vystoupil v Ústí nad Orlicí

V rámci SPACE tour 08/09 navštívila skupina i ústeckoorlický Kulturní dům. Kromě dalších fans u toho byl přítomen i neoficiální web Arakainu. Kapela ve svém zhruba stominutovém vystoupení zahrála překvapivě dost věcí, které dříve na živo příliš slyšet nebylo.

Předkapelu dělá Arakainu během celého turné hardrocková formace Empire. Mnoho ohlasů z publika ani přes svou velikou snahu nesklidila. Popravdě, když jsem viděl poloprázdnou část před pódiem během jejich vystoupení, měl jsem trochu strach o atmosféru, ale na Arakainy se naštěstí většina lidí vzpamatovala a tak se v sále během vystoupení halvní hvězdy večera vytvořila výborná atmosféra. Zajímavostí je, že si s Empirama zahrál několik skladeb i zvukař Arakainu Ondra Martínek (viz foto).

Arakain vše odstartoval hitem z Labyrintu Ďábelskou hrou, následovaly dále spíše novější věci, mj. DNA, Hříšný touhy, Strom života, Ptáci z ráje, Mládí v hajzlu, Magor, Gilotina, Kolonie termitů, Špatný dny, Marilyn (verze z XXV v doprovodu orchestru), Prázdnej kout a na závěr tradiční Apage Satanas. Další nezapomenutelné sólo si stihl vystřihnout Doxa.

Během koncertu zazněly i tři doposud nevydané kusy. Zabiják od Jirky Urbana a dva songy z připravované desky ? obě napsal Zdeněk Kub a jmenují se Skrytá kamera a Kam bůh se dívá. I z této malé ochutnávky nového alba je jisté, že se na jaře máme na co těšit!

Celkově lze koncert zhodnotit jednoznačně kladně, slušné ozvučení, výborná forma Arakainu, slušná atmosféra? Návštěvu posledních dvou letošních koncertů v Retro music hall a ve Spáleném Poříčí tak lze jen doporučit.

««« Předchozí text: Výroční megakoncert Následujíci text: Arakain.wz.cz opět v novém hávu »»»

autor: Tomis | 23. 11. 2008 Ne 11.05 | tisk | Akce Arakainu | 0 komentářů | 568x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsaný žádny komentář.

Na texty napsané před více než 20 dny nelze dále reagovat.