Navigace

Web: Arakain.wz.cz
Redakční systém: RS2 v5.3
Design: detaily
Admin: Tomis
Redakce: Tomis, mikrek
Spolupráce
Statistika webu
feed RSS | komentáře | novinky
TOPlist počítadlo

Výroční megakoncert

Stejně jako většina z vás, návštěvníků tohoto webu, jsem se dne 20.4.2007 v podvečerních hodinách dostavil před hokejovou arenu Slavie Praha (v Praze ? Vršovicích), abych se zde zúčastnil megakoncertu k oslavě výročí 25 let Arakainu. Podle toho, co jsem se dočetl na oficiálním webu jsem se dlouho těšil. Jak se můžete dočíst dále, rozhodně jsem se nezklamal a Arakain společně s Plzeňskou filharmonií připravil nezapomenutelný zážitek.

Po příchodu ke vstupu do arény na mě čekalo první nemilé překvapení ? vstup byl jen jednorázový, tedy případně nakoupené věci z fanshopu si musel každý nosit při sobě?naštěstí jsem ale nebyl sám, takže jsem mohl jít do kotle :-).

Před Arakainem vystoupili dvě předkapely ? Dymytry a Noid crew. Nejprve vystoupili Dymytry. Narozdíl od mladíků, kteří stáli vedle mě, se mi tahle partička docela zamlouvala? Z názvu NOID crew vyplývá, že půjde o kapelku okolo V. Bárty, přítele Lucky Bílý. Nedá se říct, že by hráli vyloženě špatně, ale Bártův zpěv se mi zdál ze všech zpěváků toho večera nejhorší. Později si Noid ještě přišel zazpívat duet Strom života (společně s Honzou Toužimským), čímž dost vypomohl Arakainu, protože fans tenhle kus v repertoáru často žádali a Petr Kolář pozvání na koncert jako host nepřijal:-(.

Čas utíkal a všichni jsme se těšili na naši nejoblíbenější kapelu ? Arakain. Mirek, Doxa, Jirka, Zdeněk a Honza naklusali na jeviště za obrovského aplausu okolo 21 hodin. Za nimi se odkryla opona a nám se naskytl pohled na slibovanou Plzeňskou filharmonii. Členové orchestru si společně s Arakainem vystřihli mj. Bláhovou víru, Amadea, Návrat Bohů, Marilyn, Karavanu slibů, Muzeum zla, aj. Během této první poloviny koncertu přišli na pódium také dvě persony z minulosti kapely. Lucie Bílá již při svém příchodu sklidila obrovský aplaus. Píseň Zimní královna měla u všech obrovský ohlas. Poté byl mohutným povzbuzováním na jevišti přivítán dlouholetý frontman skupiny Aleš Brichta. Ten si pro změnu užil písničku Půl století.

V druhé polovině megakoncertu, tentokrát již bez orchestru, Arakain postupně zahrál hity jako Kolonie termitů, Adrian, Jsem trochu jako a z novějších desek zazněly Ptáci z ráje, Prázdnej kout, Strom života a z Labyrintu i Vir a Ďábelská hra. Vrátili se i Lucie Bílá a Aleš Brichta a oba si zazpívali ještě dvě písničky. Společně s Arakainem tyto dvě osobnosti přípitkem na pódiu také oslavili výročí 25 let skupiny.

Celkově tak Arakain připravil naplněné hokejové areně výborný hudební zážitek a více než důstojně oslavil čtvrt století svého fungování (Symbolické bude, až za dalších pětadvacet let bude důchodce Aleš Brichta jako host zpívat svoje ?Půl století? :-D). Vystoupení s orcherstrem vážné hudby je v českých kruzích ojedinělé a Arakain jej zvládl na výbornou (Velikou práci určitě odvedl i Václav Zahradník, který upravoval doprovodnou hudbu filharmoniků..)

Po koncertu mi opět do hlavy zbloudila jedna otázka. Už během první předkapely totiž odcházel z kotle chlápek, který měl do střízlivosti hodně daleko. Proč si sakra kupují lístky lidi, kteří se jdou jen napít? Ať si ušetří peníze na lístku a jdou se napít někam do levné pivnice. K čemu je chodit na takovýto vyjímečný koncert, když si z něho stejně na nic nevzpomenete, v horším případě se ještě na někoho ? :-x ? Chápu, když si dá člověk dvě, tři piva, na zlepšení nálady, ale tohle se mi zdá naprosto zbytečné.

Následujíci text: Arakain vystoupil v Ústí nad Orlicí »»»

autor: Tomis | 21. 4. 2007 So 20.40 | tisk | Akce Arakainu | 0 komentářů | 500x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsaný žádny komentář.

Na texty napsané před více než 20 dny nelze dále reagovat.