Navigace

Web: Arakain.wz.cz
Redakční systém: RS2 v5.3
Design: detaily
Admin: Tomis
Redakce: Tomis, mikrek
Spolupráce
Statistika webu
feed RSS | komentáře | novinky
TOPlist počítadlo

Nové CD Arakainu pokřtí Ozzák!

Nejúspěšnější česká metalová kapela Arakain vydala koncem března novinkové album Restart, se kterým vyrazila na téměř dvouměsíční turné po České republice i Slovensku. Mílovými kroky se blíží křest CD Restart, který proběhne ve čtvrtek 23. dubna v pražském klubu Retro Music Hall. Exkluzivním hostem a kmotrem desky nemůže být nikdo jiný než v současné době nejpopulárnější a nejznámější český metalista z úspěšného nováckého sitcomu Comeback ? Ozzák.

Fanoušky Arakainu v den křtu rozehřejí dvě předkapely ? hardrockoví harcovníci Empire, kteří provází Arakain na všech zastávkách jarního turné, a talentovaná progressive rocková formace Venefica.

Plakát ke křtu CD

CD Restart, které do českého hudebního éteru vstoupilo singlem Paganini, jenž se od samého začátku drží na prvních příčkách hitparád rockových rádií, není jedinou novinkou, kterou skupina Arakain letos na jaře vypustila do světa. Pro své fanoušky založila oficiální fanclub, do kterého je možné se hlásit přes webové stránky kapely www.arakain.eu. Fanclub nabízí řadu zajímavostí, fotky i videa ze zákulisí, speciální akce, koncerty i zboží v limitovaných edicích.

Pražská skupina Arakain se na české scéně pohybuje už 27 let. Za tu dobu prodala na 750 tisíc desek. Na kontě má tři Zlaté desky za prodej CD, Multiplatinovou desku za prodej DVD Arakain XXV Eden a Zlatou Videonahrávku za Arakain 15. V roce 2000 získala cenu České hudební akademie a také Anděla. Skupina odehrála více než 1 600 koncertů v tuzemsku i zahraničí, které navštívily více než 3 miliony fanoušků.

Skupina Arakain vznikla v roce 1982. Její zakladatel a původní zpěvák Aleš Brichta kapelu opustil v roce 2002. V roli frontmana ho vystřídal Petr Kolář. Na jeho místo po odchodu na sólovou dráhu přišel Honza Toužimský, který se v kapele stará také o zvuk a produkci desky a o klipy. Současnou pevnou sestavu Arakainu dále tvoří kytaristé Jiří Urban a Miroslav Mach, baskytarista Zdeněk Kub a bubeník Lukáš ?Doxa? Doksanský.

««« Předchozí text: Restart v podání Arakainu Následujíci text: Jirka Urban vyzpovídán na Restart »»»

autor: Tomis | 7. 4. 2009 Út 19.07 | tisk | Akce Arakainu | 0 komentářů | 1173x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsaný žádny komentář.

Na texty napsané před více než 20 dny nelze dále reagovat.